Pistolet lakierniczy – niezbędne urządzenie nie tylko w warsztacie lakierniczym

Jak można doprowadzić samochód do stanu fabrycznego? Zdecyduj się na auto detailing. Ta powszechnie dostępna usługa kosmetyczna, która wykorzystuje m.in. pistolet lakierniczy oraz materiały polerskie, jest dobrym sposobem na odnowienie własnego samochodu czy też zadbanie o jego wygląd przed zimą i zabezpieczenie przed nadchodzącymi mrozami.

Zabezpieczenie lakieru

Nałożenie lakieru za pomocą pistoletu lakierniczego to nie wszystko. W następnym kroku pistolety lakiernicze wykorzystuje się do konserwacji karoserii.

Jak można zabezpieczyć lakier? W profesjonalnym warsztacie samochodowym można zdecydować się na nałożenie wosku lub pasty, które będą dodatkową ochroną karoserii podczas mroźnych zimowych nocy, a także zabezpieczą przed konsekwencjami zalegania śniegu czy wpływowi innych opadów atmosferycznych.

Rodzaje pistoletów lakierniczych

Na rynku dostępne są rodzaje pistoletów lakierniczych, które różnią się między sobą zastosowaniem a także wymaganiami co do sprzętu – kompresora, który ma napędzić pistolet do malowania:

  • pistolet lakierniczy LVMP – niskociśnieniowy model z obniżonym zużyciem powietrza,
  • pistolet lakierniczy LVLP – niskociśnieniowy model ze średnim zużyciem powietrza,
  • pistolet lakierniczy HVLP – niskociśnieniowy model,
  • pistolet lakierniczy RP – model o zredukowanym ciśnieniu, pomiędzy HVLP a HP,
  • pistolet lakierniczy HP – wysokociśnieniowy model.

Pistolet lakierniczy – zastosowanie

Ekonomiczne i funkcjonalne pistolety lakiernicze mogą być stosowane nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym do nakładania lakierów samochodowych, ale również, w zależności od zastosowanych dysz, mogą służyć do nakładania lakierów bezbarwnych, nawierzchniowych, gruntów oraz podkładów.

Post Author: Redakcja