Co warto wiedzieć o przemysłowych pochłaniaczach wilgoci?

Nadmierna wilgoć może wyrządzić wiele szkód w różnego rodzaju półproduktach i gotowych wyrobach. Osoby, które odpowiedzialne są za magazynowanie i transport towarów w walce z wilgocią nie stoją na straconej pozycji. Skuteczną ochroną przed zawilgoceniem są pochłaniacze wilgoci.

Jaki jest skład pochłaniaczy wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci to wyroby, które są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem formy, jak i składu. Jeśli chodzi o formę, to w sprzedaży dostępne są pochłaniacze wilgoci w formie saszetek różnej wielkości, granulatu i kapsułek. Z kolei jako absorber wilgoci może być stosowany silica gel, czyli żel krzemionkowy. Bardzo ważne jest to, że silica gel jest materiałem czystym chemicznie.

Do produkcji pochłaniaczy wilgoci może być używany silica gel w kolorze białym lub brązowy żel krzemionkowy. Ten drugi żel krzemionkowy zawiera wskaźnik nasycenia parą wodną. Co ważne, żele krzemionkowe są substancjami całkowicie bezpiecznymi zarówno dla środowiska, jak i dla produktów. Silica żel to materiał nietoksyczny i niepalny. Oznacza to, że żel silica można wykorzystywać je bez najmniejszych nawet obaw.

Jakie zastosowanie ma gel silica?

Pochłaniacze wilgoci, w których zastosowane zostały żele krzemionkowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Żele krzemionkowe stosowane są w przemyśle chemicznym, elektronicznym i spożywczym. Co ciekawe, silica żel wykorzystywany jest również przez bibliotekarzy i muzealników do ochrony przed wilgocią najbardziej cennych zbiorów książek i innych eksponatów. Silica żel można kupić w dobrej cenie.

Post Author: Redakcja