Dlaczego trzeba odstraszać kuny?

Kuny to zwierzęta mało lubiane przez właścicieli domków jednorodzinnych, a także samochodów. To stosunkowo niewielkie zwierzę potrafi wyrządzić naprawdę wielkie szkody. Co może się wydarzyć, kiedy w naszej okolicy zamieszka kuna? Dlaczego tak ważne jest, aby odpowiednio kuny odstraszać?

Kuny niszczą samochody

Kuny to zwierzęta niezwykle odważne, zwinne, a jednocześnie bardzo ciche. Ich cechą charakterystyczną są bardzo ostre zęby, którymi mogą wyrządzić całe mnóstwo szkód. Jeśli nie trzymamy swojego auta w murowanym garażu, musimy liczyć się z tym, że padniemy ofiarą kuny. Zwierzęta te mogą przegryzać przewody zarówno elektryczne, jak i wodne. Dochodzić może nawet do uszkodzenia wygłuszenia komory silnika. Koszty naprawy mogą być naprawdę bardzo różne – wszystko zależy od modelu auta, jakie zostało uszkodzone. Dlatego tak ważny jest odpowiedni odstraszacz przeciw kunom, który zadba o to, aby nasze auto były bezpieczne.

Przzydatne odstraszacze przeciw kunom

Kuny chętnie pojawiają się również w naszych domach. Śladem ich obecności może być na przykład pogryziona izolacja dachu. Jeśli odpowiednio wcześnie nie zareagujemy, możliwe są zniszczenia tak rozległe, że niezbędna będzie wymiana dachu na nowy. A tego z pewnością chciałby uniknąć każdy właściciel domu. Dlatego odpowiedni odstraszacz przeciw kunom ma ogromne znaczenie. Kuny potrafią wyrządzić naprawdę wiele szkód. Na szczęście odpowiedni odstraszacz przeciw kunom pozwala na skuteczne i przede wszystkim zgodne z prawem pozbycie się tych zwierząt.

 

Post Author: Redakcja