Jaki pomnik na cmentarz wybrać?

Postawienie pomnika na cmentarzu jest wyrazem pamięci o zmarłej osobie. Nagrobki utrzymane są w bardzo różnych stylach. Oprócz klasycznych w zakładach kamieniarskich można dzisiaj zamówić także nagrobki nowoczesne.

Nagrobki pojedyncze, podwójne, rodzinne

Nagrobki nowoczesne mogą być pojedyncze, podwójne oraz rodzinne czyli grobowce. Nagrobki nowoczesne pojedyncze na ogół mają wymiary 190×90 cm. Nowoczesne pomniki podwójne mają wymiary 190×140 cm, ale można spotkać także większe o wymiarach 200×160 cm. Grobowce to nagrobki, których wymiary przekraczają 200×160 cm.

Nowoczesne pomniki mogą być wykonane zarówno z kamienia naturalnego, jak i sztucznego. Zdecydowanie najbardziej popularne są te pierwsze. Jednym z kamieni naturalnych jest granit, z którego nowoczesne pomniki wykonywane są naprawdę bardzo często.

Jakie zalety mają nowoczesne pomniki granitowe?

Granit to kamień o bardzo różnych kolorach i różnorodnej fakturze. Granitowe nowoczesne pomniki mogą być nie tylko czarne i szare. Można zamówić również nowoczesne pomniki brązowe, zielone albo czerwone. Wykonane z granitu nowoczesne pomniki cmentarne prezentują się bardzo elegancko.

Po wypolerowaniu granit jest idealnie gładki, na jego powierzchni zanieczyszczenia osadzają się z trudem. Dzięki temu nowoczesne pomniki cmentarne są łatwe do utrzymania w czystości. Nowoczesne pomniki cmentarne mogą być wykonane także z piaskowca i marmuru. To, jaki kamień naturalny zostanie wybrany w dużym stopniu wpłynie na koszt wykonania nagrobka.

Post Author: Redakcja