Karaluchy i ich specyfika

Nawet jeśli to dezynsekcja pluskwy Warszawa jest najczęściej zamawianą usługą profesjonalną, z całą pewnością nie jest ona jedyną, która powinna nas zainteresować. Poza pluskwami w naszych domach i mieszkaniach często pojawiają się także karaluchy. I choć możliwa jest ich samodzielna dezynsekcja, pomoc eksperta z pewnością przyczyni się do tego, że pozbędziemy się ich szybciej, a do tego będziemy mogli mówić o znacznie większej skuteczności.

Jak rozpoznać karalucha?

Jeśli dezynsekcja karaluchy Warszawa ma być skuteczna, w pierwszej kolejności powinniśmy zyskać pewność, że we właściwy sposób definiujemy nasz problem. Skąd zatem pewność, że mówimy właśnie o karaluchach, a nie o innych insektach? Już sama wielkość może nam dać do myślenia, bo karaluchy mają od 17 do nawet 29 milimetrów. Można je dostrzec gołym okiem, gołym okiem widać przy tym również, że ich ciało, choć błyszczące, jest mniej spiczaste niż ma to miejsce w przypadku ciała prusaka. Karalucha można rozpoznać również po wyglądzie głowy, bo ta nie jest przesadnie oddzielona od tułowia.

Skąd się biorą karaluchy?

Osoby, dla których dezynsekcja Warszawa jest zawodem przypominają, że karaluchy, wbrew obiegowej opinii, wcale nie lubią brudu. Czują się dobrze przede wszystkim tam, gdzie jest ciepło i panuje duża wilgotność. Przydaje im się również stały dostęp do pożywienia, więc cenią sobie te domy i mieszkania, w których stale ktoś przebywa.

Dezynsekcja jest łatwiejsza w tych blokach wielorodzinnych, w których nie ma już zsypów. Pozbywanie się śmieci za ich pośrednictwem jest może wygodne, zsypy są jednak pomieszczeniami idealnymi dla tych insektów. Dają im schronienie i sprawiają, że karaluchy mają znakomitą bazę wypadową.

 

Post Author: Redakcja