Choć dezynsekcja jest często opisywana jako odpluskwianie, warto pamiętać o tym, że termin ten ma znacznie szersze znaczenie. Owszem, dezynsekcja pluskwy Warszawa jest tą serią zabiegów, które wysuwają się na pierwszy plan. Lista tych, które kryją się pod tym terminem, jest jednak znacznie dłuższa. Kiedy powinniśmy zatem pomyśleć o wsparciu profesjonalistów i czego spodziewać się po dezynsekcji?
Kiedy mówimy o dezynsekcji?
Jak już wspomniano o dezynsekcji mówi się przede wszystkim w kontekście odpluskwiania. Poza pluskwami, specjalistyczna ekipa radzi sobie jednak również z prusakami, mrówkami, molami, muchami i komarami, psimi pchłami, a także z wszami. Bardzo dużą popularnością cieszy się nadal także dezynsekcja karaluchy Warszawa. Eksperci bywają jednak zapraszani również do tych domów i mieszkań, w których schronienie znaleźli mniej typowi dzicy lokatorzy, w tym choćby osy oraz szerszenie.
Czego się spodziewać po dezynsekcji
Dezynsekcja Warszawa może mieć różne formy. Kluczowe znaczenie ma za każdym razem charakter i skala problemu, nie ma więc mowy o metodzie, która byłaby opisywana jako bardziej wartościowa niż inne. Oczywiście, dezynsekcja najczęściej kojarzy się z metodą zamgławiania ULV.
W czasie tego procesu specjalny preparat wykorzystywany jest po to, aby zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, podczas gdy w pomieszczeniach rozpylana jest mgła z substancją biobójczą. Insekty muszą wejść z nią w kontakt. Ten jest zresztą dla nich śmiertelny. Skuteczność zabiegu wzrasta po jego dwukrotnym powtórzeniu. Zimna mgła jest wysoko ceniona zresztą nie tylko ze względu na swoją skuteczność. Dezynsekcja chroni także przed zamoczeniem i zaciekami nie tylko na wyposażeniu, ale również na ścianach pomieszczeń.