Stylowe meble wykonane z litego drewna

Przemysł meblarski wykorzystuje drewno od bardzo dawna. Meble z litego drewna wykonywano przez dziesięciolecia. Z czasem jednak niemal wyparły je te wykonane z płyty wiórowej. Dzisiaj meble z litego drewna znów powracają do łask.

Meble z litego drewna: jakie są dostępne?

Meble z litego drewna dostępne są w wielu różnych rodzajach. Dobry producent mebli drewnianych ma w swojej ofercie między innymi: komody, witryny, łóżka, szafki nocne, komody RTV, biurka, szafy, stoły, krzesła, ławy.

W asortymencie renomowany producent mebli drewnianych ma produkty, które można wykorzystać w aranżacji pokoju dziennego, sypialni, jadalni, pokoju dziecięcego. Solidny producent mebli drewnianych proponuje meble w różnych stylach. Meble drewniane można wykorzystać w aranżacji wnętrz zarówno w stylu klasycznym, vintage, jak i nowoczesnym.

Jakie zalety mają meble z drewna?

Meble drewniane są wykonane bardzo solidnie, co jest gwarancją ich wytrzymałości i trwałości. Meble drewniane nie przyciągają tak kurzu, jak ich odpowiedniki z płyty wiórowej. Są więc przyjazne dla alergików. Nie bez znacznie są też ich walory estetyczne.

Polskie meble w przeważającej większości wykonane z rodzimych gatunków drewna. Na polskie meble wykorzystuje się na ogół drewno sosnowe, bukowe i dębowe. Drewno łatwo można barwić na różne kolory, dlatego polskie meble można kupić w wielu wariantach kolorystycznych. Do każdego pomieszczenia, w którym znajdą się wykonane z drewna meble wniosą bardzo ciepłą, przytulną, domową atmosferę.

Post Author: Redakcja