Wybieramy rower

Sezon letni to idealny czas na jazdę na rowerze. Ci, którzy nie dysponują swoim rowerem, muszą udać się do odpowiedniego sklepu, w którym zakupią rower idealny. Każdy dobry sklep z rowerami oferuje nie tylko szeroki wybór rowerów, ale również części do rowerów. Jakie rowery mamy do wyboru? Na co możemy się obecnie zdecydować?

Rowery miejskie

Jeżeli sklep rowery chce mieć klientów poruszających się na rowerze po mieście musi oferować między innymi rowery miejskie. Jeżeli drogi pozamiejskie są utwardzone, taki rower również się na nich sprawdzi. Jakie są jego cechy charakterystyczne? Przede wszystkim brak biegów bądź ich niewielka ilość – nie więcej niż trzy. Opony w takim rowerze mają bardzo delikatny bieżnik, dzięki czemu jazda na utwardzonych drogach jest prostsza.

Rowery górskie

Są idealny dla osób preferujących jazdę w terenie. Sprawdzają się nie tylko na wzniesieniach. Mają przerzutki, dzięki czemu sposób jazdy można dopasować do pochyłości terenu. Opony w takim rowerze są wyraźnie grubsze. Cechą charakterystyczną jest również amortyzacja, która w takim rowerze ma ogromne znaczenie.

Rowery trekkingowe

To chyba najciekawsza kategoria rowerów. Producenci połączyli w nich cechy rowerów górskich oraz miejskich. Mają one największe koła. Dodatkowo przedni widelec posiada amortyzację. Rowery trekkingowe mają naprawdę dużo biegów. Poleca się je tych, którzy cenią sobie zarówno krótkie, jak i długie wycieczki na rowerze.

Osoby, które interesują takie zagadnienia, jak części do rowerów i oczywiście same rowery, chcą wybrać najlepszy sklep z rowerami, zachęcamy do lektury naszego innego artykułu.

Post Author: Redakcja