Jesteśmy tym, co jemy

Kilka lat temu sklep ze zdrową żywnością był prawdziwym hitem. Potem doszliśmy do wniosku, że jest to miejsce, które nie jest aż tak ważne, ponieważ typowa żywność wcale nas nie morduje we śnie. Warto jest jednak zwracać większą uwagę na to, co jemy, ponieważ jesteśmy tym, co jemy. W sposób absolutnie dosłowny, ponieważ organizm przekształca pożywienie na elementy składowe naszego organizmu. Mocno je oczywiście modyfikuje, ale są tu pewne granice możliwości.

Ze sklepu ze zdrową żywnością

Nasz organizm wykorzysta sklep ze zdrową żywnością tak, by uzyskać optymalny zestaw budulców dla siebie. Zdrowa żywność to żywność różnorodna, a superfood to pokarm, w którym znajdziemy te wersje substancji, które są nam potrzebne. Dla przykładu, w naszym organizmie jest coś takiego, jak tzw. dobry cholesterol i zły cholesterol.

Ogólnie rzecz biorąc, potrzebujemy cholesterolu. Jest dla nas bardzo ważny. Zdrowe jedzenie to takie, które będzie dostarczało więcej dobrego cholesterolu, by to on był używany przez organizm, a nie jego gorszy odpowiednik.

Czy warto kupować zdrową żywność

Bio żywność pozwala naszemu organizmowi działać optymalnie. Nasze ciała są nastawione na eko produkty w sposób naturalny, ale w związku z tym, że zazwyczaj większym problemem był brak produktów niż ich jakość, nauczyliśmy się jako gatunek radzić sobie z byle czym i byle czym zaspokajać głód. Sklep ze zdrową żywnością pozwala nam na wybieranie składników, które będą dla nas w dłuższym rozrachunku znacznie lepsze, pozwolą zbudować silny organizm, a wszelkiego rodzaju kompromisy, do których zdolny jest nasz organizm, po prostu nie będą nam już w żaden sposób potrzebne.

Post Author: Redakcja