Wybieramy odpowiedni rower

Nie każdy sklep z rowerami jest taki sam. Jeden oferuje wyłącznie same rowery, inny ma w swojej ofercie również części do rowerów. Jeśli naszym celem jest zakup roweru, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć jakie rowery możemy znaleźć w sklepach z rowerami. Dzięki temu sklep z rowerami będzie dla nas mniej tajemniczych miejscem.

Rowery górskie

Ma je w swojej ofercie prawie każdy sklep z rowerami. Są one idealne dla wszystkich, którzy preferują wycieczki leśne (nie zawsze po wzniesieniach). Taki rower ma przerzutki, a jego opony są wyraźnie grubsze. Często zastosowana jest odpowiednia amortyzacja.

Rowery miejskie

Sklep rowerowy, który ukierunkowany jest na klientów miejskich musi mieć w swojej ofercie takie rowery. Sprawdzają się one podczas poruszania się po asfalcie. Można nimi jeździć również po drogach pozamiejskich pod warunkiem jednak, że są one utwardzone. Nie mają biegów wcale albo mają ich nie więcej niż trzy. Bieżnik w oponach jest bardzo delikatny, co sprawia, że poruszanie się po utwardzonych drogach jest zdecydowanie prostsze.

Rowery trekkingowe

W tych rowerach producentom udało się połączyć cechy rowerów miejskich oraz górskich. Ich koła są na ogół naprawdę duże, a przedni widelec wyposażony jest w amortyzację. Do tego dochodzi niemała liczba biegów. Jeśli lubimy zarówno długie, jak i krótkie wycieczki rowerowe taki rower trekkingowy będzie rozwiązaniem idealnym.

Jeśli ktoś interesują części do rowerów bądź same rowery, zastanawia się jak wybrać idealny sklep rowerowy, odsyłamy do naszego innego artykułu. Znajduje się w nim szereg przydatnych informacji.

Post Author: Redakcja