Zastosowanie żeli krzemionkowych

Jako pochłaniacze wilgoci bardzo chętnie stosowane są krzemionkowe żele. Materiały te mają bardzo wiele zalet, stąd wynika ich bardzo duża popularność. Zobaczmy, jaki są największe zalety żeli krzemionkowych.

Żele krzemionkowe są nietoksyczne

Żele krzemionkowe są znane od XVII wieku. Na ich opatentowanie przyszło jednak czekać aż do roku 1918. Teraz wyróżnia się kilka rodzajów żeli krzemionkowych. Żele krzemionkowe różnią się między sobą zarówno średnicą porów, jak i kolorem. W pochłaniaczach wilgoci, które stosowane są podczas długiego magazynowania towarów, jak i podczas ich transportu można znaleźć między innymi biały krzemionkowy żel.

Producenci pochłaniaczy wilgoci sięgają też po brązowy żel krzemionkowy, który pochłaniając wilgoć zmienia kolor na inny. Żel krzemionkowy jest niepalny i nietoksyczny. Silica żel jest materiałem pochodzenia naturalnego, który może być używany bez żadnych obaw.

Jakie jest zastosowanie żelu krzemionkowego?

Żel krzemionkowy znany jest także pod nazwą silica gel. Nazwa ta z pewnością jest znana bardzo wielu osobom. Małe saszetki, które zawierają silica gel dołączane są do wielu wyrobów przemysłu obuwniczego. Silica gel może chronić przed zawilgoceniem także galanterię skórzaną czy podzespoły elektroniczne. Używa się go również do ochrony przed wilgocią leków i suplementów diety. Może usuwać również wodę z różnych instalacji i urządzeń. Silica żel można dzisiaj nabyć bez większych trudności, a jego dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena.

Post Author: Redakcja